در نقشه جهان مختصات شهر لیورپول 53 درجه عرض شمالی و طول جغرافیایی 3 درجه غربی است. لیورپول یک منطقه شهری در مرسی ساید و یک مرجع واحد در حق آن است. با این حال، همچنان پیوندهای تاریخی خود را با منطقه محلی لنکاوی، که زمانی بخشی از آن بود، حفظ کرده است. کلان شهر مرسی ساید نام خود را از رودخانه مرسی گرفته است و شامل شهرها و شهرهای بزرگ در امتداد سواحل، مصب و مناطق داخلی آن است. لیورپول در کرانه شرقی رودخانه مرسی قرار دارد و پنجمین کشور بزرگ در پادشاهی متحده است، با جمعیتی بیش از 440000 نفر در مساحتی حدود 11100 هکتار. استحکام افراد در لیورپول حدود 40 در هکتار است.

مشخص شده است که در امتداد سواحل رودخانه مرسی سکونتگاه هایی وجود داشته است، محله شما که اکنون به نام لیورپول شناخته می شود، قدمت آن به قرن اول پس از میلاد باز می گردد. این سکونتگاه‌ها جوامع ماهیگیری کوچکی بوده‌اند که در طول قرن‌ها، از قرن دوازدهم در منطقه‌ای به شدت شهری ادغام شدند. زمین‌شناسی سطح لیورپول به لیورپول فوتبال مالی کسب درآمد ندرت بیش از 10 متر ضخامت دارد و زمین‌های رسی سیلتی سنگ‌ریزه‌ای است، با مقداری شن و رسوبات سنگ‌های ریز، که همگی در اثر برف‌های عقب‌نشینی در عصر یخبندان گذشته به زمین نشسته‌اند. سنگ بستر اصلی در لیورپول ماسه سنگی است که در دوران تریاس در حدود دویست و پنجاه میلیون سال پیش گذاشته شد. در ضلع غربی، شهر همچنین به رسوبات شیل کربنیفر، گلسنگ و ماسه سنگ و همچنین نهشته های میدان زغال سنگ لنکاوی می رسد. زمانی ذخایر زغال سنگ قابل استفاده بودند، اما اکنون، با بیشتر ذخایر باقی مانده زیر 1200 میلیون، در اقتصاد غیرقابل دوام تلقی می شوند. با این حال، پتانسیل متان بستر زغال سنگ به عنوان منبع انرژی بالقوه پاک در حال مطالعه است، که ممکن است منجر به استفاده بیشتر از ذخایر زغال سنگ شود. در اوایل دهه 1990 یک میدان گاز و نفت در لیورپول کلین، خارج از ویرال کشف شد. این میدان که قادر به تولید 10 میلیون متر مکعب گاز و 60 تا 70 هزار بشکه نفت در روز است، اکنون با گردش مالی بیش از 60 میلیون پوند سالانه از نظر اقتصادی برای منطقه مهم است. مصالح ساختمانی سنتی مورد استفاده در لیورپول با ذخایر ماسه، سنگ‌های ریز و زمین‌های سفالی به صورت محلی از آجرهای قالب‌گیری شده و کاشی‌های زمین سفالی برای سقف‌ساز استفاده می‌شود.

لیورپول از نظر فنی در امتداد 21 کیلومتری کرانه شرقی مصب رودخانه مرسی گسترش می‌یابد، نه اینکه روی رودخانه‌ای باشد که اساساً از میان آن می‌گذرد. مرسی در محل تلاقی رودخانه تام و رود گویت در استاکپورت در لنکاوی تشکیل شده است. کانال کشتی شناخته شده منچستر در ایستهام لاکس به رودخانه می پیوندد و مسیری بود که از طریق آن پنبه وارداتی به بندر لیورپول در منچستر و سایر شهرهای بافندگی لنکاوی استفاده می شد. اگرچه شهر لیورپول حول شکلی از هفت شیب متمایز تغییر کرده است، زمین به ندرت از 50 متر بالاتر می رود و بلندترین نقطه آن به کوه اورتون می رسد که 70 متر است.

آب و هوا در لیورپول معمولی است که بریتانیا معتدل است. با توجه به ورود بیشتر سیستم‌های آب و هوایی آن به سال‌های غربی موجود، میانگین دما در Economy 50 درجه سانتی‌گراد و در اوایل جولای 150 درجه سانتی‌گراد نشان داده شده است. میانگین بارندگی در لیورپول کمتر از 750 میلی‌لیتر در سال است که با توجه به موقعیت آن در ساحل غربی بریتانیا شگفت‌انگیز است. با این حال، خشکی ایرلند در اروپا، به سمت غرب، مقدار زیادی از بارندگی را که از دریای آتلانتیک می‌آید جذب می‌کند و در غیر این صورت بر لیورپول می‌بارید. میانگین بارش باران در لیورپول حدود 175 روز در سال است. دمای هوا در Economy بالاتر از حد انتظار برای شهری در شمال پادشاهی متحده است. این به این دلیل است که شهر و بندر آن از اثر چتر دریای آتلانتیک شمالی سود می برند.

برای سال‌ها لیورپول به‌عنوان منطقه‌ای در رکود اقتصادی با موجودی مسکن کم هزینه و کیفیت پایین در نظر گرفته می‌شد. بازآفرینی اخیر شهر طی 10 سال گذشته شاهد افزایش قیمت سهام مسکن شهر تا 15 درصد در سال بوده است. در حال حاضر قیمت خانه در لیورپول در مقایسه با روندهای منطقه ای و ملی بسته به نوع ملک بالا و پایین می شود، اما بازار مسکن در اینجا بازاری پررونق است. در اوایل سال 2007، یک خانه 3 خوابه نیمه مجزا در لیورپول به طور متوسط ​​155000 پوند هزینه داشت که همان میانگین منطقه ای بود اما کمتر از میانگین ملی که 185000 پوند بود. با 290000 پوند میانگین قیمت یک خانه معمولی 4 خوابه بی تفاوت در لیورپول مجدداً با میانگین منطقه ای قابل مقایسه است اما تقریباً 10٪ کمتر از میانگین ملی است. یک خانه تراس دار دو تخته در لیورپول حدود 100000 پوند هزینه دارد که باز هم تقریباً میانگین منطقه ای است اما تقریباً 20 درصد کمتر از میانگین ملی است. میانگین ارزش منطقه ای یک آپارتمان دو تخته 115,000 پوند است در حالی که در لیورپول 150,000 پوند است که این رقم نیز کمی بالاتر از میانگین ملی است.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *